Antrede Ayna Dekorasyonu

antre, ayakkabılık, dresuar, mantolar,

Evin giriş bölümünde ayna hem dekoratif olarak hem de işlevsel olarak  kullanılan parçalardan biridir. Evden çıkmadan son bir kılık kıyafete göz atmak, antreyi daha geniş göstermek ve genellikle karanlıkta kalan bu bölüme ışık katmak için antrede ayna dekorasyonu gerekli olabilir.

Antrelerde genellikle portmanto ve ayakkabılık için yer ayırdıktan sonra sıra aynaya gelir. Eğer yukarıdaki gibi boş bir duvarı tamamen aynaya ayırabiliyorsanız giriş kapısına ve zemine uygun, kalın bir çerçeve içinde asacağınız, büyük bir aynanın ne kadar çarpıcı bir etki yarattığını görebilirsiniz.

Antrede ayna dekorasyonu başlığı altında pek çok farklı düzenleme görebilirsiniz. Farklı dekorasyon tarzlarına uygun, duvarda aynaya ayrılabilecek alanın genişliğine göre değişen düzenlemelerdir bunlar. Tek bir büyük ayna yerine farklı modellerde irili ufaklı birkaç aynayı yan yana asmanız da mümkün. Küçük aynalar ve farklı çerçeveler antrede bir dresuar üzerinde antreye sıcak ve şık bir hava verir.

Aynanızın çerçevesini seçerken pek çok farklı seçeneğiniz olabilir. Ayakkabılıkla bir takım oluşturmak da bunlardan biridir. Ayakkabılığın çizgilerine uygun olarak, aynı renk ve aynı malzemenin kullanıldığı bir ayna ile göze çarpan bir ikili oluşturulabilir.

Antre duvarının boydan boya ayna olması, aynanın önüne hiçbir şey yerleştiremeyeceğiniz anlamına gelmez. Aynayı çok da kapatmayacak alçaklıkta, ince ayaklı bir mobilya aynalı duvarı tamamlayacaktır.

Büyük aynaları asmak yerine her zaman duvara dayayabileceğiniz aklınızda olsun. Bu yöntemde aynanın dengede durduğundan ve yürürken çarpma, takılma gibi kazalara yol açmayacağından emin olmalı ve aynayı gelişigüzel yerleştirmemelisiniz.

Antrede boy aynasına çok sık rastlarız. Bunun sıradan bir düzenleme olduğunu düşünebilirsiniz ancak güzel bir çerçeve ya da yukarıdaki gibi beyaz duvar ile kontrast oluşturacak koyulukta ya da renkli bir çerçeve ile alışılmışın dışında bir görüntü elde edilebilir.

Genellikle çerçeveyi vurguluyoruz ama çerçevesiz, farklı formlardaki aynalarla da oldukça iyi düzenlemeler yapılabilir. Bazen aynanın çerçevesiz olması sade ve minimalist bir tarza daha çok yakışabilir.

Sade bir aynanın ardından zıt kutupta, oldukça süslü ve klasik bir çerçevenin yarattığı etkiyi görüyorsunuz. Klasik ve vintage tarz dekorasyon tarzları için uygun olabilecek, avize ve antika bir dresuarla tamamlayabileceğiniz bir ayna.

Antrede dresuar ya da konsol için yeterince yeriniz yoksa, aynanızı tek başına asmak yerine kısa bir rafla tamamlayabilirsiniz. Anahtarınızı ve mektupları bırakabileceğiniz kadar bir yer açılmış olur. Aynı zamanda dekoratif olarak da aynanızı daha şık gösterir.

Aynalı kapakları olan portmantolar antrede ayna bulundurmanın pratik yöntemlerinden biridir. Hem paltolar göz önünden kalkar hem de geniş bir ayna için yer açılmış olur.

Yuvarlak aynaları da atlamayın. Antre denildiğinde genellikle uzun boy aynaları akla gelir ama yuvarlak sade bir ayna da fazla çaba harcamadan antre duvarını şıklaştırabilir. Tarzınıza bağlı olarak süslü bir çerçeve kullanabilir ya da hiç çerçeve kullanmayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner