Antre Halı Modelleri

antre, giriş,

Evinize gelenlerin ilk göreceği bölge olan antreler aslında evin genel dekorasyonu planlanırken çok düşünülmese de oldukça önemli ve dağınıklığı toparlayıcı alanlardır. Bir mobilya firmasından hazır portmanto modeli alıp ya da yeterince alanınız yoksa basit bir askılık alıp antreyi sadece ayakkabı giyip çıkardığınız ya da paltonuzu astığınız bir alan olarak kullanabilir ya da üzerine biraz kafa yorarak eğlenceli, şık ve evin dekorasyonu ile uyumlu hale dönüştürebilirsiniz.

Kaymaz tabanlı Apex halıları (0212 675 01 00) çamaşır makinesinde yıkayabiliyorsunuz. Ancak bu halılar yerden ısıtmalı evlerde kullanılamıyor. Fiyatları ise ölçüsüne göre 70 ile 240 TL arasında.

Antre dekorasyonu yazımızda bu bölge için kullanabileceğiniz aksesuarlar, mobilyalar hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu yazıda antre halısı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve çeşitli mağazalarda bulabileceğiniz antre halısı modelleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Antre de halı aslında çabuk kirlendiği evlerde için çok sık görmeyiz. Ama özellikle ithal halı modelleri arasında bulabileceğiniz kir tutmayan ve kolay temizlenebilen halıları antrede rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine antrede küçük kilim modelleri de oldukça şık görünecektir.

Seçimizi yaparken dikkat etmeniz gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz.

  • Antre halısı genellikle evin bu bölgesinde kullanılan seramik ya da fayans kaplamaların üzerinde kullanılacağı için kaymaz tabanlı seçilmeli.
  • Kolay temizlenebilmeli kir tutmamalı.
  • Islanmaya karşı dayanıklı olmalı.
  • Evin ayakkabılarla dolaşılan ve yoğun trafikli bir bölgesi olduğu için sık örgülü ve iplikleri aşınmaya karşı dayanıklı olmalı.
  • Açık renkli halılar kiri daha çabuk göstereceği için renkli veya koyu renk modellerden seçim yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner