Antre Dekorasyonu

antre, giriş, koridor askilik modelleri,

Evinize gelen misafirleriniz üzerinde evinizin dekorasyonu ile ilgili ilk izlenimi yaratacak olan antre dekorasyonu için sadece montların asılacağı bir dolap veya askılık yeterli olmayacaktır. Burayı da değerlendirmeli ve üzerine düşünerek sıcak bir “hoş geldiniz” havasını yaratmalısınız. Ayrıca dışarıdan geldiğinizde çantanızı koyabileceğiniz küçük bir masa, ayakkabılarınızı giyerken kullanabileceğiniz bir sandalye ve anahtarlarınızı koyabileceğiniz küçük bir aksesuar gibi detaylar antre dekorasyonu için tamamlayıcı olduğu gibi evin bu alanının daha kullanışlı hale getirilebilmesi için de önemlidir.

Antre dekorasyonu için ürünlere bakmadan önce ne kadar bir alanınız olduğunu ve bu alanın ne kadarının kışlık montlar, ayakkabılar ya da şemsiye gibi aksesuarlar için ayrılması gerektiğini hesaplayın. Tabii bunları evin diğer alanlarında da depolayabilirsiniz ancak ideal olanı kapıya yakın ve ulaşılması kolay bir yerde bulunmalarıdır. Bundan sonra dekorasyon için kalan alan üzerine planlama yapmaya ve kullanacağınız mobilyaları ve aksesuarları seçmeye başlayabilirsiniz.

Yuvarlak ya da dekoratif çerçeveli küçük aynalar tam kapının karşısına asılabilir. Bu ayna kapıdan ilk girenler için mekanı olduğundan daha büyük göstereceği gibi dışarı çıkmadan son bir kez kendinize ve kıyafetlerinize bakmanıza olanak tanır. Antrede pencere olmamasının dezavantajını ayna ile biraz azaltabilir ve yansıyacak ışıklarla ortamın daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Aynanın altına yerleştireceğiniz biraz yüksek, küçük ve dar masa dışarıdan geldiğinizde elinizde bulunan anahtarları, çantanızı veya alışveriş torbalarını ilk anda bırakabileceğiniz bir nokta görevini görecektir. Bu masanın üstüne dekoratif bir kase yerleştirerek gazete, ekmek, su alırken gereklim olan bozuk paraları içine koyabilir ve her seferinde bozuk para arama derdinden kurtulabilirsiniz. Yine apartman faturaları ile elektrik su gibi ev faturalarını biriktirebileceğiniz küçük bir kutu epey işinize yarayacaktır. Tüm bu aksesuarları ve masayı antre duvarlarının ve palto dolabı veya askılığın rengine göre seçerseniz antre dekorasyonu bir bütünlük sergileyecektir.

Yine antrede kullanacağınız küçük bir tabure (ahşap ayaklı üzeri kumaş kaplamalı olanlar şık görünecektir) eve gelen misafirlerinizin ayakkabılarını rahatça çıkarmalarına olanak tanır. Aynı durum siz evden çıkarken botlarınızı giyerken de geçerli. Dilerseniz arkalıklı bir sandalye de kullanabilirsiniz ancak tabure daha az yer kaplayacağı için daha kullanışlıdır.

Eğer antrede dolap yerine mekandan kazanmak için askılık kullanıyorsanız ve duvarlarınız açık renkteyse özellikle yağışlı günlerde ıslanan montlar duvarla temas ettikleri bölgelerde lekelenmelere ve zamanla boyanın dökülmesine neden olabilir. Bunun önüne geçebilmek için duvar boyanızla aynı renkte veya desenli bir duvar kağıdını askılığın duvara yakın olan bölümüne yapıştırabilirsiniz. Seçtiğiniz duvar kağıdının silinebilir ve suya dayanıklı olmasına dikkat edin.

Başta da söylediğimiz gibi antre dekorasyonu evin geri kalanı için misafirlerinizde ilk izlenimi yaratacaktır. Bu nedenle evin diğer bölgelerinde kullandığınız aksesuarların bazıları veya evinizin genel dekorasyonuyla uyumlu aksesuarları bu bölgede kullanarak tüm dekorasyonda bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Antre için kullanabileceğiniz diğer aksesuarlara gelince. Süs bitkileri ferah bir hava yaratmak için etkili olacaktır ama seçtiğiniz bitki güneş ışığına ihtiyaç duymamalı, kokulu kurutulmuş bitkiler hem dekoratif olarak kullanılabilen hem de eve girdiğinizde güzel kokuyla karşılanırsınız. Küçük masanızın üzerine farklı çerçevelerle resimler, fotoğraflar koyabilir, renkli objelerle bu alanın daha eğlenceli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Antre dekorasyonu için verdiğimiz önerileri bu alanı nasıl daha iyi değerlendirebileceğiniz konusunda fikir almak ve ilk adımı atmak için kullanabilirsiniz ancak sonuçta dekorasyonun nasıl olacağı, hangi aksesuarların ve mobilyaların seçileceği, duvarların renginin ne olacağı tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. İsterseniz antreye akvaryum bile koyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner