Akrilik Zemin Kaplama

akrilik zemin,

Akrilik zemin kaplama uygulamasını genel olarak yüzeye boya sürülmesi olarak tanımlayabiliriz. Akrilik zeminin diğer zeminlerden farkı, kimyasal maddelere karşı yüksek dayanım göstermesi, ısı dayanımının yüksek olması, altında bulunan zemine yapışması, çabuk kurumasıdır. Tüm bu özellikleri ile akrilik zemin yoğun trafiğin olduğu fabrika, okul, hastane gibi zeminlerde kullanım için uygundur ve en iyi zemin kaplama türlerinden biridir.

Akrilik zemin uygulamaları için piyasada farklı özelliklerde akrilik boyalar bulabilirsiniz. Zeminler için üretilen akrilik boyalar çapraz bağlı akrilik reçineler, UV ve kimyasal dayanımlı pigmentler ve diğer kimyasalların karışımından elde edilmekte. Zemine uygulanması ise kullanılacak zeminin trafiğine, kullanım alanına bağlı olarak 2-3 kat olarak yapılabilir..

Akrilik zemin kullanım alanları spor salonları, mağazalar, super marketler, hastaneler ve okullar gibi yapıların beton zeminleridir. Yüksek dayanımı, kolay temizlenmesi, bakım gerektirmemesi akriliğe bu gibi ticari uygulamalarda avantaj sağlamakta.

Akrilik Zemin Uygulaması

Beton yüzeylere akrilik boya uygulamadan önce zeminin toz, kir, tuz, yağ gibi yabancı maddelerden temizlenmiş olması gerekir. Yüzeyde bulunan çatlaklar, çukurlar ve diğer tüm bozukluklar için zemin tamir macunu ya da tesfiye şapı kullanabilirsiniz. Tamir edilen yüzeye astar uygulamadan önce 3 gün beklenilmesi tavsiye edilir.

Daha sonra akrilik zemin boyasını, kullanım talimatında yazan oranda suyla incelterek fırça, rulo ya da boya püskürtme makinesi ile zemine uygulayabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi zeminin kullanılacağı alana ve trafiğe göre 2-3 kat arası boya sürebilirsiniz.

Katlar arası en az 4-5 saat bekleyin ve boyanın tam olarak kuruduğundan emin olun. 5 derecenin altında akrilik boya uygulaması tavsiye edilmez. Tüm boya aletlerini su ile temizleyebilirsiniz.

Akrilik boyalar ağır kimyasallar içerdiğinden ciltle temas etmemeli, ettiği taktirde bol su ile yıkanmalı.

Akrilik Zemin Uygulaması Video

Akrilik Zemin Kaplama Firmaları

Doapark

Dış mekanlarda kullanıma uygun dayanıklı şehir mobilyaları, çocuk oyun parkları ile akrilik spor zemini kaplamaları, çim saha uygulamaları, kauçuk zemin kaplama hizmetleri veren firma 15 yılı aşkın süredir sektörde hizmet veriyor. Firmanın TÜV, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 1800 kalite belgeleri ve sertifikaları var.
Kadıköy / İstanbul / 0216 464 12 68
Web: doapark.com.tr

Ovit Zemin

Spor zeminleri ve spor ekipmanları satış ve uygulaması alanında hizmet veren Ovit Zemin pvc, akrilik, lamine parke, linolyum gibi farklı malzemelerde yüzey uygulamaları gerçekleştiriyor. Firma yurtiçi ve yurtdışı projelerde, belediye gibi kamu kurumları için profesyonel çözümler sunuyor. Spor sahaları dışında endüstriyel zemin uygulamaları alanında da firmadan hizmet alabilirsiniz.
Gaziosmanpaşa / İstanbul / 0212 497 15 65
Web: ovitzemin.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner