Ahşap Zemin Kaplama

zemin kaplama malzemeleri, zemin kaplamaları,

Ahşap zemin kaplama özellikle evlerde ahşap mobilyalar ile uyum içinde kullanabileceğiniz, kullanıldığı mekanlara sıcaklık veren ve değer katan bir uygulama. Günümüzde ahşap zemin kaplama ürünlerinin şekil ve renk alternatifleri ile her mekana uygun bir seçenek bulmak mümkün. Eğer zemini kendiniz kaplayabileceğinizi düşünüyorsanız yapı marketlerden ihtiyacınız olan tüm malzemeleri bulabilirsiniz. Profesyonel çözümler için ithal veya yerli malzemelerle ahşap zemin kaplama hizmeti veren firmalardan hizmet alabilirsiniz.

Ahşap Zemin Kaplamanın Avantajları

 

Ahşap zeminlerin öncelikli avantajı mekana değer katması ve ahşabın sıcaklığı ile estetik bir hava vermesi. Hiç bir zaman modası geçmeyen ahşap şık, rahat, modern ve çekici bir ev yaratmak istiyorsanız ideal bir malzeme.

Bakımı düzenli olarak yapıldığında ve doğru ürünlerle temizlendiğinde uzun yıllar boyu kullanılabilir. Halı zeminlere göre temizlenmesi ve hijyenik tutulması daha kolaydır. Oluşan lekeler zımpara ve cila ile giderilebilir.

Alerjileriniz varsa halı yerine ahşap zemin kullanmanız tavsiye edilir. Halı gibi tozu ve kiri biriktirmez. Tamamen temizlenebilir.

Ahşap Zemin Kaplama Çeşitleri

 

Seçtiğiniz ağaç türüne göre açık renkli ya da koyu parke modellerini piyasada bulmanız mümkün. Özellikle dar mekanları olduğundan daha geniş göstermek için tercih edilen açık renkli ahşap zemin kaplamaları akçaağaç, beyaz meşe, kırmızı meşeden üretilmekte.

Daha koyu tonlu olan ağaçlar başta yoğun yaya trafiğinin bulunduğu ofisler için idealdir. Orta ve koyu renkte ağaçlar arasında kiraz ağacı, siyah ceviz ve tik bulunmaktadır. Bu ağaçlar açık renkli ağaçlara göre daha sert ve dayanıklıdır.

Ahşap zeminler döşeme şekline göre de kategorilere ayrılabilir. Klasik zig zag parke ve rabıta en sık kullanılan ahşap zemin kaplama türleridir. Bunların farklı şekillerini yapı marketlerde bulabilirsiniz.

Ahşap Zemin Kaplama Uygulaması Video

 

Ahşap Zemin Kaplama Firmaları

Tarkett

Lamine parke, laminat parke ve masif ahşap zemin kaplama uygulamaları alanında 20 yıldan fazladır hizmet veren firmanın web sitesinde oda zeminleri için tasarlama yapabileceğiniz yazılım ve ne kadar kaplama malzemesi gideceği konusunda bilgi alabileceğiniz online uygulamalar yer alıyor. Firma Türkiye genelinde bayilikleri aracılığıyla faaliyet gösteriyor. Bayi bilgilerini uluslararası firmanın sitesinden öğrenebilirsiniz.
Web: tarkett.com.tr

Pınar Ahşap

30 yıldır inşaat sektöründe ahşap imalatı ve uygulamaları alanında hizmet veren Pınat Ahşap 3550 metrekare üzerine kurulu tesisleri ile faaliyet gösteriyor. Firma sadece ahşap zemin kaplama alanında değil mutfak, banyo mobilyaları, çatı uygulamaları ve zengin kapı modelleri üretimi yapmakta. Ayrıca ahşap cephe kaplama çözümleri de bulunuyor.
Adapazarı / Sakarya / (0264) 275 29 00
Web: pinarahsap.com.tr

Ünsallar Parke

Yerli ve ithal parke markalarının resmi temsilcisi olan Ünsallar Parke başta büyük inşaat projeleri olmak üzere parke satış ve uygulamaları alanında faaliyet gösteriyor. Firmanın satışını yaptığı ahşap zemin kaplama markaları arasında Parkelam Laminat Parke, Wood Way, Krono Swiss ve Kronotex yer alıyor.
Avcılar / İstanbul / (0212) 690 73 18
Web: unsallarparke.com

İthal masif ahşap zemin kaplama malzemeleri satışı yapan firma iç ve dış mekan kaplama uygulamaları gerçekleştiriyor. Firmanın ithal parke markaları arasında Witzer Parkett, Castro Fılhos, Grabo Jive gibi önde gelen markalar var. Diğer ürün çeşitleri ise bambu parkeler ve decking. City Floor’dan direk cilalı parkeleri satın alarak ekstra bir işleme gerek kalmadan döşetebilirsiniz.
İkitelli / İstanbul / (0212) 670 46 90
Web: cityfloor.com

RMA

Restoran, cafe gibi işletmelerin dış mekanları, havuz kenarları gibi olumsuz hava koşullarına maruz kalan bölgelerde yüzeylerin ahşap kaplanması hizmeti veren RMA bu alanda dayanıklı kompozit karışımlı, bakım gerektirmeyen, deforme olmayan ahşap kullanıyor. Firma aynı zamanda camlama, şemsiye ve gölgelikler, kış bahçesi uygulamaları da gerçekleştirmekte.
Ümraniye / İstanbul / (0216) 316 66 26
Web: rma.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner