Ahşap Yemek Masası İçin Sandalye Seçimi

sandalye,

Yemek odası takımı satın alırken masa ve sandalyeler mobilya firması tarafından zaten eşleştirilmiş olur. Bu durumda masaya uygun sandalye bulmak konusunda güçlük çekmezsiniz. Oysa eski masanıza yeni sandalye almak istediğinizde, takım almayıp farklı parçaları bir araya getirerek yemek odası kurmak istediğinizde durum değişir. Masanıza uygun sandalye seçimi konusunda aşağıdaki önerilere bakmak isteyebilirsiniz.

Ahşap yemek masanızla takım ahşap sandalyeler, yemek odasında uyumlu bir görüntü yakalamanın en kolay yoludur. Aynı ağaçtan ve aynı renkte sandalyeler kullanarak masa ve sandalyeleri eşleştirebilirsiniz. Piyasada pek çok mağazada bulabileceğiniz sandalye minderleri sayesinde ahşap sandalyelerinizi konforlu bir hale getirmeniz mümkün.

Bağcıklı sandalye minderleri kullanırsanız, minderlerin kayma sorunu da çözülmüş olur. Sandalye minderini farklı renklerde seçerek dilerseniz renkli bir yemek odası da düzenleyebilirsiniz.

Ahşap masayla eşleştirilen, ayakları ahşap, gövdesi kumaş kaplı bu sandalyeler, yemek odasına hiç şüphesiz zarafet katmış. Koyu ahşap bir masanın çevresinde bu şekilde kontrast oluşturacak, açık renk sandalyeler kullanmak odayı ferahlatacak ve masaya da hareket katacaktır. Yemek masası çevresinde böylesine açık renk sandalyeler kullanmak, temiz tutmak açısından biraz riskli olsa da, dekoratif olarak son derece şık duruyorlar.

Ahşap masayı ahşap sandalyelerle kullanmak zorunda değilsiniz. Yukarıda buna çok güzel bir örnek görebilirsiniz. Önemli olan bir bütün olarak, yemek odasının tarzının bu tip farklı malzemeleri bir araya getirmeniz için uygun olması. Yukarıdaki örnekte nötr renkler, sade çizgilere sahip bir masa ve metal iskeletli, modern bir aydınlatma ürünü sandalyelerin metal ayaklarının ve modern tasarımlarının sırıtmamasını sağlıyor.

Ahşap masanın en büyük avantajlarından biri de, sandalyeleriniz için istediğiniz rengi seçebilmenize imkan vermesidir. Bu şekilde yemek odanız için dilediğiniz bir renkte tema belirleyebilir ve kahverengi tonlarına mahkum olmazsınız. Yukarıda canlı bir mor tonundaki sandalyelerin odaya nasıl bir enerji kattığını görebilirsiniz.

Kontrast oluşturan masa ve sandalyelere bir örnek daha vermek istedim. Klasik tarzdaki bu yemek odasında sandalyelerin iskeletiyle perdelerin uyumu ilk bakışta göze çarpıyor. Böylelikle sandalyelerin açık renk ahşabı odada sırıtmamış. Koyu renk bir masa ve desenli bir halı odayı kapatabilir. Açık renk perde ve sandalyeler bu tehlikeyi önlüyor diyebiliriz. İddialı ama farklı bir dekorasyon örneği.

Bir örnek de desenli sandalyelerin neler yapabileceğiniz görmemiz için gelsin. Geleneksel ya da modern tarzda, odanın dekorasyon stiline göre seçilecek desenli, kumaş sandalyeler ile odaya farklı bir hava katmak mümkündür. Nötr renklerin fazlaca kullanıldığı, sade yemek odalarında bu tip bir seçim dekorasyonu monotonluktan kurtaracaktır. Yukarıdaki fotoğrafta sergilenen tabak koleksiyonu da odayı şıklaştıran önemli bir ayrıntı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner