Ahşap Görünümlü Seramikler

ahşap zemin, seramik, yer karosu,

Zemin için çözüm ararken, özellikle banyo ve mutfak gibi kolayca kirlenen ve ıslanan odalar, işimizi zorlaştırabilir. Kolay temizlemek istediğimiz ve bakım gerektirmesin dediğimiz zeminler için akla hemen seramik gelir. Oysa ahşabın sıcak, doğal duruşunu seramikle yakalamak zordur. Bazen de tam tersi seramik döşemek ister ama mekanın seramik yüzünden bir banyoyu andırmasını göze alamayız. İşte ahşap görünümlü seramikler tam da bu ikilemlere harika bir çözüm sunuyor.

banyoda-seramik-ahsap

Çoğumuzun ahşap zeminli banyo fotoğraflarına iç geçirerek baktığı ama banyoyu ahşap döşemeye cesaret edemediği bir gerçek. Yer seramikleri diğer ahşap görünümlü plastik yer döşemelerine kıyasla çok daha dayanıklı ve kullanışlı olacaktır.

Yatak odası, banyo, mutfak, antre başta olmak üzere evin her köşesinde ahşap görünümlü seramiklerden yararlanılabilir. Yazlık evler de ahşap görünümlü seramikler için uygun mekanlar arasındadır. Temizlemesi de bakımı da kolay olur. Seramik deyince işçilik gerektireceği bir gerçek ancak sonuçlar buna değer gibi görünüyor.

Seramik teknolojisindeki gelişmeler bugün artık evlerimiz için hayal ettiklerimizi daha çabuk gerçekleştirmemizi sağlamaya yönelik kolaylıklar sunuyor. Vitra, Kale Seramik, Ege Seramik gibi pek çok markada ve yapı marketlerde ahşap görünümlü seramikler bulabilirsiniz.

Klasik, rustik ya da İskandinavya tarzı gibi ahşaba yer vermek istediğiniz veya kontrast yaratmak istediğiniz dekorasyon uygulamalarında ahşap görünümü ile yer karolarının işlevselliğini bir araya getirmeniz mümkün. Ahşap görünümlü seamikler pek çok farklı ağaç renginde satılıyor.

Döşeme sırasında derz dolgu renginin seramiklerle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Koyu renkte seramiklere açık renk dolgu malzemesi (ya da tam tersi) kullanılması tavsiye edilmez. Aksi takdirde ahşap efektinden bir çırpıda uzaklaşabilirsiniz.

Ahşap görünümlü bu yer döşemeleri alıştığımız yer karoları gibi kare biçiminde değil, parke gibi uzun bloklar halinde bulunabiliyor.

banyo-zemin-kaplama

eskitilmis-ahsap-efektiahsap-cozumlerikale-seramikparke-gorunumlu-seramikseramik-ahsap-desenliseramik-desenleriyatak-odasi-dosemeyer-dosemeleriahsap-efekti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner