2012 Yazının Trend Rengi: Su Yeşili

2012, renk paleti, yeşil,

Su yeşili bu yazın en gözde renklerinden biri olacak. Moda dekorasyon renkleri ile bir renk paleti oluşturmak isteyenlere burada kendilerine esin kaynağı olacak farklı örnekler bulabilirler. Adı üzerinde su gibi ferahlatıcı, tropikal suları çağrıştıran, masalsı ya da romantik olabilen bu yeşil tonunu evde nasıl kullanabilirsiniz, bir göz atalım.

Önce su yeşilinin nasıl bir renk olduğunu hatırlayalım. Son zamanlarda İngilizce çevirisinden esinlenerek nane yeşili ya da nane rengi  diye adlandırıldığı da oluyor. Adı ne olursa olsun zarif, soğuk ama çarpıcı bir renk olduğu kesin.

Su yeşilini duvarda kullanmak isterseniz yatak odası, okyanusu anımsatan, dinlendirici yeşil rengi en iyi kaldıracak odalardan biridir.  Bu fotoğrafta bej ve altın renginin su yeşili ile ne kadar uyumlu olduğuna dikkat çekelim. Beyaz da yeşilin bu tonunun ferahlığına ferahlık katıyor. Tabii aynı zamanda dikkat çekici bir rengin olduğu odada dengeyi de sağlıyor. Su yeşilinin az önce de söz ettiğimiz romantik havası yatak odasında hiç sırıtmıyor diyebiliriz.

Salonda su yeşili bir kanepe kullanmaya herkes cesaret edemeyebilir. Yukarıda bu fikri aklından geçirenler için harika bir örnek görüyorsunuz. Su yeşili kanepe açık gri koltuklarla eşleştirilmiş. Aksesuar rengi olarak turkuaz, su yeşilini tamamlamak için son derece isabetli bir seçim.

Moda renkleri evinizde kullanmak istiyorsanız mutlaka boya badana yaptırıp, yeni mobilyalar almak zorunda değilsiniz. Yukarıda sadece aksesuar kullanılarak 2012 yazının en gözde renklerinden biri olacak su yeşili, salona dahil edilmiş. Yastıklar, cam kase, duvara asılı tablo ve yan sehpa sayesinde bu sade salonda su yeşili yeterince göze çarpıyor. Kahverengi, krem rengi, bej ve beyaz ağırlıklı salonlar bu uygulamayı daha kolay yapacaktır.

Bu görüntüye biraz da canlı renk eklemek isterseniz, pembe aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Yeşil renk iştah açıcı renklerden biri olarak mutfak için de oldukça uygundur. Özellikle de böyle açık bir tonu kullanarak ferah ve aydınlık mutfak düzenlemeleri yapılabilir.

Bu kadar çok sudan ve okyanustan söz ettikten sonra bu renk için banyoların ne kadar uygun olacağını söylemeye bile gerek yok diye düşünüyorum. Su yeşili fayans, mozaik ya da duvar rengi ile banyonuz tazelik veren, içinizi açan ve güne yenilenmiş olarak başlamanızı sağlayan odalardan biri olabilir.

Su yeşili doğada bulunan bir renktir. Bahçenizde bu rengi kullanmanız dış mekana aykırı durmayacaktır. Hatta kahverengi ve koyu yeşillerle çevrili olduğunda mekana ilginçlik katabilir. Yukarıdaki bank kahverengiye de boyanabilirdi. Oysa bu haliyle dar verandayı geniş göstermiş ve ayrıca sıradanlıktan kurtarmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner