2012 Mutfak Dekorasyon Trendleri

2012, LED aydınlatma, Mutfak Dolabı,

Hızla değişen dekorasyon trendlerini evde uygulamak için esaslı bir bütçe ayırmak gerekebilir. Ancak hiç kimse evinizin her yeni sezonla birlikte tepeden tırnağa değişmesini beklemez. Dekorasyona meraklı olanlar tüm trendleri takip etmekle birlikte kendi evlerine ve bütçelerine uygun olan, hoşlarına giden bazı yeni fikirleri uygulamakla yetinebilirler. 2012 yılında öne çıkan mutfak trendlerine bir göz atalım.

İlk olarak sürekli yükselişte olan bir trendden bahsedelim. Mutfaklar gitgide çok daha detaylı bir şekilde ele alınıyor ve evin merkezi odalarından biri olarak kabul ediliyor. Öyle ki yemek odalarının önümüzdeki 10 yıl içinde tarihe karışacağını söyleyenler bile var. Yeni yapılarda mutfak için daha geniş yer ayrılıyor ve burası evde ikinci bir toplanma yeri olarak görülüyor. Kaliteli malzeme, geniş hareket alanı ve televizyonundan masasına her ayrıntının düşünüldüğü mutfak modellerine doğru bir kayma yaşanıyor.

Bir mutfak genel hatlarıyla köşelidir ve kutu kutu bir görünümü vardır. 2012 yılındaki en çok öne çıkan trendlerden biri mutfaktaki yuvarlak hatlar. Oval mutfak adaları, yuvarlak lavabolar hatta kavisli mutfak dolapları göze çarpan yenilikler. Bu öneri hoşunuza gittiyse en pratik ve hesaplı çözüm, yuvarlak bir mutfak masası ve yuvarlak sandalyelerle yetinmek olacaktır.

Bu yıl koyu ahşap renk mutfak dolaplarının gözden düştüğü, açık renk ve en çok da beyaz mutfakların öne çıktığı gözlemleniyor. Sade tasarımlı, pürüzsüz görünen ve içini açtığınızda pek çok pratik saklama olanağı sunan modern mutfak dolapları gözde. Açık renk mutfak dolaplarına ne renk tezgah yapmalı diye soracak olursanız, bu yıl açık renk mutfaklar gri renk ile tamamlamak moda. Bu yıl pek çok tasarımcı özellikle de grinin koyu tonlarını tercih etmiş.

Paslanmaz çelik bir süredir revaçta ve öyle de olmaya devam edecek gibi görünüyor. Beyaz eşyanın artık metalik gri renkte olanları makbul. Metalin soğukluğunu mutfağa katacağınız parlak renkli aksesuarlarla dengeleyebilirsiniz. Mutfağa enerji katacak renklerin sürpriz bir şekilde karşımıza çıkması yılın başka bir trendi.

Bu yıl dikkat ettiyseniz yeni mutfak modellerinde öne çıkan farklılıklardan biri de tezgah üstü duvarına yapılan farklı uygulamalar. Klasik fayans döşeme yerine cam karolar, mozaikler hatta kiremit ya da çelik tezgah duvarları dikkat çekiyor. Dekorasyon konusunda ne kadar cesur ve yaratıcı olabileceğinizi göstermenin iyi bir yolu. En azından mutfak dolaplarını parlak bir renge boyamaktan daha az risk taşıyor!

Sadece mutfakta değil evin hemen her odası için aydınlatma söz konusu olunca 2012 yılı en çok LED aydınlatma trendi ile öne çıkmakta diyebiliriz. Mutfakta LED spot aydınlatmanın yanı sıra, tezgah ya da dolap altları gibi mutfağın farklı köşelerinde LED lambalar ile renkli ve ilginç bir aydınlatma tasarımı yapmak mutfağınızı güncelleştirmenizi sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner